arrow_upward
Informácie
+421 (0)905 444 140
Veľkoobchod a distribúcia ponožiek a pleténho tovaru
0 KS / 0,00 EUR
Vitajte, môžete sa zaregistrovať, alebo prihlásiť

Heat Holders a Raynaudova choroba.

21 September 2016, Autor: soxland v kategórii:
Raynaudova choroba je cievne ochorenie, ktoré vzniká na základe funkčnej poruchy cievneho systému. Porucha vzniká na úrovni periférneho cievneho systému a mikrocirkulácie. Raynaudova choroba postihuje predovšetkým horné končatiny a hlavne u žien. Dolné končatiny oveľa zriedkavejšie. Je preto dôležité si ich chrániť pred chladom, vybrať si správne rukavice a ponožky. Raynaudova choroba je vo svojej podstate funkčná choroba. Nieje spojená so žiadnymi priamymi organickými ani deštrukčnými zmenami na cievnom systéme.

Raynaudova choroba vzniká ako zmena funkcie cievneho systému na báze porušenej cievnej regulácie. Toto ochorenie vzniká ako priame funkčné poškodenie cievneho systému. Podstatou Raynaudovej choroby je náhle a silné stiahnutie v určitej oblasti cievneho systému. Najčastejšie na rukách. Táto reakcia je väčšinou vyvolaná chladom alebo stresom. Následkom tohto procesu vzniká atak Raynaudovej choroby. Ak hovoríme atak, môžeme si pod tým predstaviť záchvat. Pri záchvate prsty na rukách náhle zblednú, hybnosť je náhle zhoršená a obmedzená. Prsty postupne opúchajú a modrajú. Po niekoľkých minútach začnú páliť a červenať. Po niekoľkých ďaľších minútach sa postupne normalizujú. Po prekonaní záchvatu sa všetko vracia do normálu. Pacient nemá v medzizáchvatovom období žiadne problémy.

Raynaudova choroba nie je kozmetický problém, ale ochorenie, ktoré si vyžaduje presnú diagnostiku a liečbu. Nie je to smrteľné ochorenie a ani neohrozuje pacienta na živote a priamom ohrození zdravia. Dokáže však poriadne znepríjemniť život. Vždy je potrebné vykonať potrebnú diagnostiku. Diagnostika a liečba patrí do rúk skúseného odborného lekára - angiológa. Na toto ochorenie treba myslieť a pacienta odoslať na potrebné vyšetrenia. Liečba je režimová a konzervatívna. Prísna úprava životosprávy, zabazpečenie tepelej pohody a vasodilatačná liečba.

Raynaudova choroba, rovnako ako aj diabetes, sú dobre známe choroby, ktoré vplývajú na ľudské telo. Majú tiež vplyv na schopnosť správne udržať teplotu. Za posledné roky, čo sa venujeme prezentácii a propagácii značky Heat Holders - produktom zameraným na tepelnú izoláciu jednotlivých častí tela ako ponožky, rukavice, čiapky, termo prádlo a podobne, bolo prijatých množstvo emailov a dotazov od zákazníkov, ktorí trpia Raynaudovou chorobou, neuropatiou a ďaľšími chorobami súvisiacimi s obehom. Títo ľudia zistili, že rukavice a ponožky Heat Holders a ich tepelné vlastnosti, v mnohých prípadoch zmierňujú ich príznaky.

Vzhľadom na veľkú propagáciu Heat Holders a jej pokrytie v USA a Kanade, sa podarilo v roku 2014 dohodnúť vhodné sponzorstvo pre Asociáciu Raynaudovej choroby a Heat Holders v USA. Od začiatku tejto spolupráce bola značka Heat Holders menovaná oficiálnym sponzorom Asociácie Raynaudovej choroby, bola touto asociáciou testovaná a pozitývny vzťah k tejto značke bol prezentovaný prostredníctvom jej vysoko sledovanými sociálnymi médiami.
Prečítajte si, čo asociácia píše o Heat Holders - text v angličtine, odkaz: http://www.raynauds.org/2014/05/30/heat-holders-thermal-socks/

Jedna z možností prevencie a zmiernenia príznakou je aj správne oblečenie.
Väčšina ľudí si myslí, že v mrazivom počasí stačia rukavice a teplé ponožky, pritom iba málokto verí, že hlavnou príčinou, prečo nám v zime "mrznú" ruky a nohy, je v skutočnosti naše potenie - pot predstavuje "prirodzenú klimatizáciu" ľudského tela a vylučuje sa aj vtedy, keď pociťujeme chlad. Potia sa hlavne dlane, chodidlá a podpazušie, kde sa vyskytuje najviac potných žliaz.
Ponožky by mali absorbovať vlhkosť a vytvárať izolačnú vrstvu a tak chrániť nohy pred vlhkosťou a teda aj pred chladom.

Niečo o samotných produktoch Heat Holders.
Ponožky - tieto jedinečné termo izolačné ponožky dokážu udržať teplo oveľa dlhšie.. Boli testované a certifikované významným britským inštitútom, kde dosiahli „tog rating" 2,34 – tog je štandardom určené meranie, ktorým sa merajú tepelné schopnosti textílií. Laboratórium poznamenalo, že to bolo po prvý krát, čo testovali ponožky so stupňom vyšším ako 2.
Konštrukčná metóda je výrobným tajomstvom a je tiež patentovaná v krajine pôvodu v Anglicku. Toto robí Heat Holders ponožky jedinečnými a pokiaľ je nám doteraz známe, tak aj najteplejšími ponožkami na trhu.
Jedinečný trojfázový proces výroby:
1. Moderné priadze - špeciálne vyvinuté vlákna poskytujú výbornú izoláciu proti chladu s vynikajúcou schopnosťou odvodu vlhkosti od chodidla.
2. Froté z dlhých slučiek - inovatívna technológia pletenia vytvorila froté z extra dlhých slučiek, v ktorých sa zachytáva viac teplého vzduchu.
3. Jemne vyčesané vnútro - intenzívnym procesom vyčesania sa zvyšuje množstvo teplého vzduchu zachyteného vo vnútri ponožky.

RUKAVICE
1. Moderné priadze - špeciálne vlákna poskytujú vynikajúcu izoláciu proti chladu a výbornú schopnosť odvodu vlhkosti
2. HeatWeaver podšívka - izolačná plyšová podšívka, ktorá zvyšuje množstvo teplého vzduchu zachyteného v materiály
3. Ochranná manžeta - ideálne sedí na Vašej ruke a dokonale obopína zápästie pre extra teplo a komfort

Kolekciu produktov značky Heat Holders - ponožky, pančuchy, rukavice, čiapky, termo prádlo nájdete v ponuke nášho e-shopu www.soxland.sk.
#pančuchy # # # #Heat Holders
Celá galéria
Naspäť
SOX Land & David James
Pstruhárska 5
972 51 Handlová, SLOVENSKO
+421 (0)905 444 140
soxland@soxland.sk
VŠETKO O NÁKUPE
EUR | CZK | PLN
Newsletter
Prihláste sa k odberu našich noviniek a buďte informovaný ako prvý!
Odoslaním formuláru súhlasite so spracovaním osobných údajov
©2021 www.www.soxland.sk, všetky práva vyhradené
navrhol, naprogramoval a rozhýbal